Naujienos
3 sėkmingo testavimo pamokos iš „Digital Leaders Week“ vadovų konferencijos
Birželio pabaigoje Londone įvyko tarptautinė konferencija „Digital Leaders Week“, kurioje pasirodė ir „Insoft“ komandos atstovai. Renginys suteikė galimybę ne tik sužinoti apie skaitmenizacijos projektus skirtingose industrijose, bet ir pasidalinti savo žiniomis. Pranešimą konferencijos dalyviams skaitė „Insoft“ verslo padalinio vadovas Dmitrij Nikolajev.
Digital Leaders Week apžvalga: 3 įžvalgos apie atviro kodo naudojimą viešojo sektoriaus projektuose
Birželio 23-ąją „Insoft“ atstovai dalyvavo Londone įvykusioje tarptautinėje konferencijoje „Digital Leaders Week“. Tai buvo puiki proga ne tik sužinoti apie industrijos naujoves bei pokyčius, bet ir pasidalinti asmeninėmis patirtimis iš „Insoft“ perspektyvos. Nemažai dėmesio sulaukė „Insoft“ vadovo Mindaugo Mikulėno vesta diskusija apie atviro kodo (open source) naudojimą įgyvendinant viešojo sektoriaus skaitmenizavimo projektus.
Automatinis testavimas: kada jis aktualus ir ką verta žinoti?
Testavimas yra būtinas norint užtikrinti programinės įrangos kokybę. Tačiau jį galima atlikti keliais būdais, o nuo pasirinkto metodo priklauso ne tik paties testavimo efektyvumas, bet ir jam reikalingi resursai bei įvairių darbuotojų įsitraukimas į darbo procesą. Į testavimą dažnai žvelgiama kaip į nuobodžią, rutininę veiklą, bet taip atrodo tik iš šalies. Daugelis testuotojų patvirtintų, kad jis tikrai turi savo žavesio.
Kibernetinis saugumas įmonėse: į ką atkreipti dėmesį?
Nuo mažų startuolių iki pasaulinio lygio korporacijų, skaitmeninės sistemos tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Elektroninis paštas, vidinės duomenų bazės, sutarčių sudarymas ir pasirašymas, klientų valdymo platformos... Galimybė sklandžiai vykdyti verslo procesus nuotoliniu būdu suteikia daug laisvės, tačiau kartu atneša ir kibernetinių atakų grėsmę. Ji tyko kone kiekvieno verslo, tačiau tiesa tokia, kad daugelis įmonių saugumui skiria nepakankamai dėmesio.
Kultūros pasas atvėrė duris naujos kartos valstybinio sektoriaus projektams
Žvelgiant per skaitmenizacijos prizmę, 2019-ieji visos Lietuvos moksleiviams ir mokytojams atnešė didelį pokytį. Tuomet pristatytas kultūros pasas tapo nauju pagrindu kone visoms kultūrinėms, edukacinėms bei meninėms veikloms, vykstančioms už mokyklų sienų. Tačiau šio projekto vertė daug didesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Lietuvoje tai vienas iš pirmųjų viešojo sektoriaus projektų, kuriame numatytas blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos naudojimas.
Darbas, iš kurio nesinori išeiti: ko įmonėse ieško šiuolaikiniai kandidatai?
Nemokami užkandžiai, kava ir galimybė atsivesti augintinius į ofisą – tai tik dalis privalumų, kuriuos šiandien gali pasiūlyti daugelis darbdavių. Vis dėlto, „Insoft“ HR partnerė Rimantė Bičiūnė pastebi, kad pretendentų poreikiai nuolat keičiasi, o jų nesuprantančioms ar neįvertinančioms įmonėms tampa vis sunkiau pritraukti tikrus savo srities ekspertus.
Karjera IT: kokios tobulėjimo galimybės laukia darbo vietoje?
Nors IT specialistų skaičius Lietuvoje auga kasmet, statistika rodo, kad daugiau nei 50% šalies įmonių vis dar susiduria su iššūkiais ieškodamos šios srities darbuotojų. Čia būtina pažymėti ir tai, kad įdarbinimo procese su lūkesčiais susiduriama iš dviejų pusių: darbuotojo ir darbdavio. Pasak „Insoft“ sprendimų architekto Mariaus Valiuškio, IT projektuose svarbios ne tik techninės žinios, bet ir kiti, sunkiau apčiuopiami kintamieji, o jų išgryninimas ir akcentavimas talentingiems specialistams atveria duris į stabilų, ilgalaikį augimą.
Karjera testavime: kodėl naudinga turėti tarptautinį ISTQB sertifikatą?
Nors specializuotų testavimo studijų šiandien nesiūlo nei vienas Lietuvos universitetas, tai yra viena iš pamatinių IT sektoriaus specialybių. Tokiam darbui specialistus ruošia IT mokyklos, per sąlyginai trumpą laiką (3-10 mėnesių) suteikiančios karjeros pradžiai reikalingas žinias ir bazinius įgūdžius. Vis dėlto, „Insoft“ padalinio vadovas ir Lietuvos programinės įrangos testuotojų kvalifikavimo organizacijos (LTSTQB) prezidentas Dmitrij Nikolajev pastebi, kad darbo paieškose šie kursai laikomi tik pirmuoju žingsneliu. Jų papildymas tarptautiniu ISTQB sertifikatu atveria daug platesnes karjeros galimybes, tačiau būtent šiam žingsniui testuotojų bendruomenėje skiriama nepakankamai dėmesio.
Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis: kaip įstatymas virto skaitmeniniu įrankiu
Procesų optimizavimas sutrumpinant informacijos perdavimo laiką, resursų poreikį ir rankiniu būdu atliekamų veiksmų kiekį – tai kartu sunkiausia ir maloniausia skaitmenizacijos projektų dalis. Jis pareikalauja sistemingo komandinio darbo ir operatyvumo, tuo pačiu išlaikant aukštą kokybės ir duomenų apsaugos kartelę. Skaitmenizuota smurto orderių generavimo funkcija, kurią nuo liepos 1 d. naudoja Lietuvos Policijos pareigūnai – gyvas įrodymas, kad tikslingų skaitmenizacijos projektų nauda matoma ne tik organizacijos viduje, bet ir už jos ribų.