Back to top
lt

3 sėkmingo testavimo pamokos iš „Digital Leaders Week“ vadovų konferencijos

Birželio pabaigoje Londone įvyko tarptautinė konferencija „Digital Leaders Week“, kurioje pasirodė ir „Insoft“ komandos atstovai. Renginys suteikė galimybę ne tik sužinoti apie skaitmenizacijos projektus skirtingose industrijose, bet ir pasidalinti savo žiniomis. Pranešimą konferencijos dalyviams skaitė „Insoft“ verslo padalinio vadovas Dmitrij Nikolajev.


Pristatymo metu susitelkta į esminius testavimo principus ir vidinius veiksnius, nulemiančius testavimo sėkmę įvairiuose projektuose. Ši perspektyva pasirinkta ne atsitiktinai: savo pranešime D. Nikolajev atkreipė dėmesį į paprastumą, apie kurį vis dažniau pamirštama naujovių ir sparčios pažangos fone. „Daug kalbama apie pažangą, AI ir neurono tinklus. Tai yra ateitis, bet iki jos dar turime nueiti daug „paprastų“ žingsnių, kad procesai būtų mažiau popieriniai, nereikėtų žmogaus įsitraukimo. Tikiu, kad paprasti sprendimai yra efektyviausi, bet juos yra sunkiausia sugalvoti ir įgyvendinti. Svarbu nepersistengti ir nesukurti neefektyvaus proceso“, įsitikinęs „Insoft“ verslo padalinio vadovas.


Genialumas slypi paprastume - tai puikiai parodo ir pagrindinės įžvalgos, nuskambėjusios pranešimo metu. Jose į darbo efektyvumą pažvelgta per darbuotojų motyvaciją ir santykį su įmone, kurios labui naudojamas jų talentas bei žinios. Pirmiausia akcentuotas pamatinis kokybiško darbo elementas - išsilavinimas. Kalbėdamas apie sėkmingą testuotojų darbą, D. Nikolajev pabrėžė, kad „Insoft“ dirbantys specialistai yra skatinami siekti tarptautinio sertifikavimo ir nuolat plėsti žinias.

Taip pat įvertinta ir komandinio darbo organizavimo svarba. „Esame sukūrę ir nuolat plečiame testavimo žinių bazę, kurioje dalinamės įžvalgomis apie kiekvieną projektą ir įrankį, su kuriuo susiduriame. Taip siekiame, kad darbuotojai galėtų savarankiškai rasti atsakymus į kilusius klausimus ir dalintis savo patartimi", pabrėžė verslo padalinio vadovas.

Trečiuoju pristatymo akcentu tapo procesų automatizavimas. Pasak D. Nikolajevo, nors apie tai šiandien kalbama tikrai daug, realybėje automatizavimas taikomas per mažai ir, daugeliu atvejų, neefektyviai. Ragindamas įmones skirti tam daugiau dėmesio, jis pasinaudojo „Insoft“ pavyzdžiu. „Esame skurę atviro kodo įrankį, kuris padeda optimaliau ir greičiau vykdyti procesų automatizavimą. Šis įrankis yra visiems prieinamas. Tokiu būdu dalinamės savo ilgamete patirtimi“, dalinosi jis.


Kalbėdamas apie pažangą tarptautiniu mastu, D. Nikolajev taip pat akcentavo, kad, palyginus su didelėmis šalimis (Vokietija, Jungtine Karalyste ir pan.), Lietuvoje pokyčiai gali įvykti labai greitai. „Dalis šalių skaitmenizavimo procesą pradėjo seniai, todėl naudoja daug senų įrankių ir sprendimų, turi sudėtingą infrastruktūrą. Lietuva yra nedidelė šalis – čia galime greitai įgyvendinti didelius projektus, turime bendrą mokesčių administravimo sistemą, policijos portalą“, teigė jis. Turtingą darbo patirtį turintis verslo padalinio vadovas taip pat pažymėjo, kad būtent Lietuva šiandien tampa pavyzdžiu kitoms šalims. Pasak jo, ypač daug susidomėjimo sulaukia viešajame sektoriuje taikomi IT sprendimai, kuriuos „Insoft“ sėkmingai kuria ir taiko nuo 2008-ųjų.